Loga festivalu

Linda Rančáková

Linda působí v ČR i v zahraničí. Studovala techniky Modern a Modern Jazz na workshopech CalabriaArtedanza „Broadway In Tropea“ v Kalábrii pod vedením tanečních lektorů z Broadway Dance Center v N.Y.C.

Spolupracovala s Keirou Knightley, Jasonem Clarkem a dalšími herci, které vedla v přípravě filmových choreografií, s choreografy jako Michael Rooney, Michael Nunn, William Trevitt, Mia Michaels, Kristian Cellini, a dalšími a s proslulými režiséry jako Ridley Scott, Tarsem Singh, Wim Wenders, MI-ZO a dalšími.

Linda je autorkou nespočtu choreografií pro TV, pro alternativní projekty a divadla (Project S.O.U.L., Gaze Out, autorský „sitespecifique“ projekt Comm.UNI.ty a f.EMMA ve spolupráci s Vendulou Poznarovou).

Vytvořila choreografie pro muzikály „Adéla ještě nevečeřela“ (režie Radek Balaš), „Krysař“ ( režie Mirjam Landa).

S režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou spolupracovala na představeních „1000 tváří Adiny Mandlové“, nebo úspěšných projektech „Werich“, „Marta“ a „Sen noci Svatojánské“. Je vyhledávanou choreografkou a lektorkou při natáčení videoklipů, reklamních spotů a filmů.

V současné době připravuje další autorské multigenerační představení KRAJINA 0 pod taktovkou Adély Laštovkové Stodolové. Dlouhodobě spolupracuje s Losers New Cirque Company a dalšími umělci.